Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. KORIZMENA NEDJELJA – Gluha

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Dionizije

Utorak:              Sv. Marija Kleofina

Sijeda:               Sv. Apolonije

Četvrtak:            Sv. Stanislav

Petak:                Sv. Viktor

Subota:              Sv. Martin I, papa

Nedjelja:            6. KORIZMENA NEDJELJA – CVJETNICA  

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u petak kada je pla sata ranije u jutro u 18,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan ima promijenjeno radno vrijem radi Uskrsnih ispovijedi po okolnim župama: ponedjeljak ne radi; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 8,00 do 9,00 i poslije podne od 14,30 do 15,30; u subotu ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim sve koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi barem do kraja Korizme.

 

 1. Župna Kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju; 2. raz. utorak u 15,00; 3. raz. srijeda u 9,00; 4. raz. četvrtak u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. utorak u 17,00.

 

 1. Priprava za Krizmanike: Svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise je priprava za Krizmanike – 1. i 2. razred srednje škole. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i poslije Sv. Mise ostati na pripravi.

 

 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka u 18,00 je Križni put. Idući petak Križni put je pola sata ranije, to znači u 17,30, jer je na Livadi ispovijed. Iza Križnog šuta Sv. Misa je u 18,00. Dođimo rado na ovu pobožnost i pratimo Gospodina Isusa na njegovom Križnom putu, koji je svima nama donio spasenje. Svakog petka kod Križnog puta skupljat ćemo milostinju koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi.

 

 1. Velika Uskrsna Ispovijed: Uskrsna Ispovijed u našoj župi je u subotu 13. travnja. Ispovijeda se prije podne od 10,00 da 11,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00. Ja ću ostati na raspolaganju do Sv. Mise u 18,30. Nastojte se ispovjediti taj dan i ne ostavljati ispovijed za Veliki tjedan. Biti će dosta svećenika i nitko neće dugo čekati. Sveta Pričest biti će svakih 45 minuta. Kada se pričestite vratite se na svoje mjesto, i pričekajte završni blagoslov. Posebno potičem djecu mlade. Nemojte dozvoliti da Uskrs prođe da se ne ispovjedite.

 

 1. Cvjetnica: U nedjelju je Cvjetnica. Spominjemo se Isusovog svečanog ulaska u Jeruzalem prije svoje muke. Svečani blagoslov grančica biti će prije jutarnje Sv. Mise u 8,00 i prije Sv. Mise u 10,30. Blagoslov ćemo obavljati vani kod Križa, a onda ćemo u procesiji ući u crkvu. Nastojmo u što većem broju sudjelovati u o ovom spomen-slavlju.

 

 1. Košara dobrote: Ovdje pokraj ambona je „Košara dobrote“ gdje skupljamo hranu i kućne potrebštine za potrebite u našoj župi. Prikupljamo do velike srijede. Od prikupljenoga i od novca koji skupimo na Križnom putu napravit ćemo pakete i na veliki Petak podijeliti potrebnima. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći.

 

 1. Biskupsko ređenje u Đakovu: Na Uskrsni ponedjeljak 22. travnja u Đakovu će za pomoćnog biskupa piti zaređen mons. Ivan Ćurić. Ređenje je u 16,30. Polazak autobusa iz Broda je u 14,30. Cijena karte je 30 kn. Tko želi ići na ređenje neka se prijavi i župnom uredu do Cvjetnice da možemo na vrijeme naručiti autobus.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Od 1. 7. (srpnja) do 5. 7. organiziramo hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“. Posjetit ćemo Wadowice –nacionalno svetište Majke Božje na Jasnoj gori u Czestochowi, zatim Krakow, svetište Milosrdnog Isusa, novo svetište Sv. Ivana Pavala II, rudnike soli Wieliczka, i sam grad Krakow. Polazak je u ponedjeljak 1. 7. a povratak u petak 5. 7. u noćnim satima. Cijena hodočašća na bazi polupansiona je 1800,00 kn. Prijaviti se može u svim župnim uredima grada do 10. 4. (travnja). Kod upisa ostavlja se akontacija u visini 500 kn.

 

 1. Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći: Sutra je „osmi u mjesecu“ hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 7,30; 9,30, 10,30 koju predvodi nadbiskup Marin Srakić, i u 12,00; te poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Proba pjevanja: Molim sve pjevače iz svih zborova da dođete srijedom u 19,00 na probu pjevanja, kako bismo uvježbali obrede Cvjetnice i Velikog tjedna.

 

 1. Sastanak čitača: Molim sve čitače koji čitate na Sv. Misama da u srijedu nakon večernje Sv. Mise dođete na dogovor za čitanje Muke i za obrede Velikog tjedna.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   4.  ponedjeljak     18,30 + Ivo i Stana Gudelj

 

 1. 4.  utorak                18,30 + Dragica, Ivo i Blanka Stjepić

 

 1. 4.  srijeda               18,30 + Šimo, Kata i Ruža Grubišić

 

 1.  4.  četvrtak            18,30 + Stjepan Jurić

 

 1.  4.  petak                 18,00 + Slavica Tolić

 

 1. 4.  subota               18,30 + Niko i Stjepan Šinko

 

 1.    4.  nedjelja             8,00    Za župljane

                                      10,30 + Bosiljka i Marko Popić

                                      18,30 + Ivica i Božo Sabljak