Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. ožujka 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. KORIZMENA NEDJELJA – Pačista

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Ćiril Jeruzalemski

Utorak:              Sv. Josip zaručnik Bl. Dj. Marije

Sijeda:               Sv. Dionizije

Četvrtak:            Sv. Srapion – Vesna

Petak:                Sv. Oktavijan

Subota:              Sv. Oton

Nedjelja:            3. KORIZMENA NEDJELJA – Bezimena  

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u četvrtak kada je pola sata ranije u 18,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak od 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00; u subotu od 8,30 do 10,00.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim sve koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi barem do kraja Korizme.

 

 1. Župna Kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju; 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00.

 

 1. Priprava za Krizmanike: Svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise je priprava za Krizmanike – 1. i 2. razred srednje škole. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i poslije Sv. Mise ostati na pripravi.

 

 1. Sv. Josip: U utorak je blagdan Sv. Josipa zaručnika Bl. Dj. Marije. Sv. Mise su prije podne u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Od 1. 7. (srpnja) do 5. 7. organiziramo hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“. Program je vrlo bogat. Posjetit ćemo Wadowice – župnu crkvu krštenja te rodnu kuću i muzej Sv. Ivana Sv. Ivana Pavla II, Kalvariju Zebrzydowsku, nacionalno svetište Majke Božje na Jasnoj gori u Czestochowi, zatim Krakow, svetište Milosrdnog Isusa, novo svetište Sv. Ivana Pavala II, rudnike soli Wieliczka, i sam grad Krakow. Polazak je u ponedjeljak 1. 7. a povratak u petak 5. 7. u noćnim satima. Cijena hodočašća na bazi polupansiona je 1800,00 kn. Prijaviti se može u svim župnim uredima grada do 10. 4. (travnja). Kod upisa ostavlja se akontacija u visini 500 kn.

 

 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka u 18,00 je Križni put. Dođimo rado na ovu pobožnost i pratimo Gospodina Isusa na njegovom Križnom putu, koji je svima nama donio spasenje. Svakog petka kod Križnog puta skupljat ćemo milostinju koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U petak je 22. u mjesecu. U našoj župi je „dan Sv. Ivana Pavla II“. Krunica s Papom je u 17,30, a zatim je u 18,00 Križni put i Sv. Misa. Prilika za Sv. Ispovijed je od 17,30. Nakon Sv. Mise neće biti klanjanje jer je prije Sv.Mise Križni put.

 

 1. Susret „Prijatelja Malog Isusa“: U subotu 23. 3. u Prisoju u Hercegovini održat će se susret „Prijatelja Malog Isusa“ koji vode sestre Služavke Malog Isusa iz Brodskog Vinogorja. Polazak je u petak 22. poslije podne. Cijena puta je 110 kn. Tko želi ići neka se javi s. Pavki ili sestrama u Vinogorju.

 

 1. Inicijativa „40 dana za život“: Počela je „inicijativa 40 dana za život“ koja traje od 6. ožujka do 14. travnja. Svaki dan se moli ispred gradske bolnice. Naša župa moli ponedjeljkom. Tko se želi uključiti u molitvu neka se javi gospođi Veri Vidović. Na oglasnoj ploči imate plakatu i listu pa se možete informirati i upisati.

 

 1. Proba pjevanja: Molim sve pjevače iz svih zborova i sve vas koji imate malo dobre volje da dođete srijedom u 19,00 na probu pjevanja, kako bismo uvježbali obrede Cvjetnice i Velikog tjedna.

 

 1. Darovatelji za crkvu: Pavao Baličević, Marijan Šiško. Od srca svima hvala.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   3.  ponedjeljak       18,30 + Josip Svrakačić

 

 1.   3.  utorak               10,30   Na vlastitu nakanu

                                      18,30 + Mato i Marija Papratović

 

 1.   3.  srijeda              18,30   Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

21.  3.  četvrtak              18,00 + Jozo Jukičić i obitelj

 

 1.  3.  petak               18,00 + Jozo i Ivka Ključević

 

 1.    3.  subota            18,30 + Stjepan Žilić i obitelj

 

 1.    3.  nedjelja             8,00    Za župljane

                                      10,30 + Petar i Anđa Marić

                                      18,30 + Vinko, Kata i Dragan Grbavac