Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. siječnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Toma Akvinski

Utorak:              Sv. Valerije

Sijeda:               Sv. Martina

Četvrtak:            Sv. Ivan Bosco

Petak:                Sv. Brigita

Subota:              Prikazanje Gospodinovo – Svijećnica

Nedjelja:            4. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Blaž

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi: ponedjeljak od 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak, i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00; u subotu od 8,30 do 10,00.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe. Već je počela nova godina a mnogi nisu izvršili svoje obveze prema župi. Molim sve koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi barem do kraja veljače.

 

 1. Sv. Ivan Bosco: U četvrtak je Sv. Ivan Bosco, zaštitnik mladeži. U našoj župi je „dan ministranata“. Pod večernjom Sv. Misom primit ćemo nove ministrante. Pozivam sve vas da se molite za naše nimistrante i da sudjelujete u ovom slavlju.

 

 1. Prvi Petak: Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. Svijećnica: U subotu je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu – Svijećnica. Sv. Mise su u 10,30 i večernja u 18,30. Prije Sv. Mise u 10,30 biti će svečani blagoslov svijeća, ako ne bude padalo vani ispred Križa, a prije večernje Sv. Mise jednostavni blagoslov u crkvi. Z blagoslov ponesite svijeće i dobro ih zaštitite da ne kapaju po crkvi i klupama.

 

 1. Sv. Blaž: U nedjelju je Sv. Blaž. Nakon Sv. Misa biti će blagoslov grla.

 

 1. Podatci za matice: Ponovno pozivam sve one koji su ostali dužni podatke za svoje pokojne kada sam upisivao u maticu umrlih. Posebno nedostaje JMBG. Molim sve koji duguju podatke da mi dostave ovaj tjedan da mogu završiti maticu umrlih za 2018. g. Na oglasnoj ploči nalazi se popis onih za koje nedostaju podatci. Pogledajte da li ste i vi među navedenima i ako jeste donesite mi tražene podatke.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   1.  ponedjeljak       18,30 + Mara, Marko i Kaja Šušak

 

 1. 1.  utorak               18,30 + Pavo Vidović

 

 1. 1.  srijeda               18,30 + Štefan, Jure, Tomislav i Ljeposava Dankić

 

 1.  1.  četvrtak            18,30    Za ministrante

 

 1.  2.  petak                 18,30 + Vedran Ribić i obitelj Stanišić

 

 1.    2.  subota               10,30 + Marijan, Ilija i Anica Pudić

                                         18,30 + Marija Čavka

 

 1.    1.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                        10,30 + Branko Bilogrević

                                        18,30 + Marijan i Luca Galić i obitelj