Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. studenog 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

KRIST KRALJ

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Konrad

Utorak:              Sv. Maksim

Sijeda:               Sv. Jakov Markijski

Četvrtak:            Sv. Saturnin

Petak:                Sv. Andrija apostol

Subota:              Sv. Natalija

Nedjelja:            1. NEDJELJA DOŠAŠĆA 

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaki dan na večer u 18,30, osim u srijedu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 1. raz. – ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00. Pripravnici za Sv. Krizmu 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Pjevanje u župnom zboru: Pozivam sve koji imate barem malo sluha a najviše dobre volje da se pridružite jednom od naših zborova, bilo zboru koji pjeva u jutro na Sv. Misi u 8,00 ili dječjem zboru ili zboru mladih koji pjevaju na večernjoj Sv. Misi. Pomozite da naše Sv. Mise budu svečanije, jer pjevamo Bogu na slavu. Tko pjeva dvostruko moli napisao je Sv. Augustin.

 

 1. Simpozij o Josipu Stadleru: U četvrtak 29. 11. biti će međunarodni simpozij o sluzi Božjem Josipu Stadleru. Simpozij počinje u 10,00 u pastoralnom centru župe Gospe Brze Pomoći.

 

 1. Dekanatski susret bračnih parova: U drugi petak 7. 12. u župi u Brodskom vinogorju biti će dekanatski susret bračnih parova. Susret počinje u 19,30. Potičem brčne parove da se odazovete i sudjelujete u ovom susretu.

 

 1. Svete Mise: Primam Sv. Mise za cijelu iduću 2019. godinu. U vrijeme kad radi župni ured možete doći i upisivati Sv. Mise. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2019. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu.

 

 1. Kolekta za „Zlatni cekin“: Danas je u svim župama našeg dekanata kolekta za pomoć „Zlatnom cekinu“. Nakon Sv. Mise pred crkvom će biti ministranti s korpicom gdje možete dati svoj dar. Fra Ilija zahvaljuje svima vama na pomoći za rad ove ustanove koja ima veliku ulogu u pomoći i liječenju djece s posebnim potrebama.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 11. ponedjeljak        18,30 + Nikola Solenko

 

 1. 11. utorak                 18,30  + Ivan i PavA Karatović

 

 1. 11.  srijeda                 7,30 + Davorin Popić

 

 1. 11.  četvrtak             18,30 + Luka i Stana Blekić

 

 1. 11.  petak                 18,30 + Juraj, Marija i Antun Furjanić

 

 1. 12.  subota               18,30 + Kata i Ilija Zubak

 

 1. 12.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + iz obitelji Čuljak i Ercegovac

                                       18,30 + Pero i Mara Čonda