Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. rujna 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Grgur Veliki, papa

Utorak:              Sv. Rozalija

Sijeda:               Sv. Majka Terzija iz Kalkute

Četvrtak:            Sv. Zaharija

Petak:                Sv. Marko Križevčanin

Subota:              Rođenje Bl. Dj. Marije – Mala Gospa

Nedjelja:            23. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30, osim u petak kada je u 18,00 i u subotu kada je u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu: U ponedjeljak 17,00 – 18,00; Utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; Subota od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Proslava 120 godina Milosrdnih sestara Sv. Križa u Slav. Brodu: Danas 2. rujna u Maloj crkvi biti će proslava 120 godina djelovanja Milosrdnih sestara Sv. Križa u Slav. Brodu, koje imaju svoj samostan u Starčevićevoj ulici. Nekoliko godina sestre iz te zajednice djelovale su i u ovoj župi. Program počima u 18,00 Sv. Krunicom a zatim u 18,30 slijedi Sv. Misa. Zato je danas kod nas u župi Sv. Misa u 17,00.

 

 1. Časoslov naroda Božjega: Od sutra ćemo svaku večer zajedno sa Sv. Misom moliti Časoslov. Koji dobro ne vidite ponesite si naočale da možemo zajedno moliti. Časoslov je službena molitva Crkve, i pokušajmo se što više uključiti u ovu molitvu.

 

 1. Prvi četvrtak: Ovaj tjedan je prvi četvrtak. Nakon Sv. Mise biti će klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu

 

 1. Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak. Započinjemo „veliku devetnicu – devet prvih petaka“ u čast Presvetom Srcu Isusovom. Ova devetnica obavlja se kroz devet mjeseci uzastopno i nasmije se prekidati. Onaj tko obavlja ovu devetnicu dužan je na sam prvi petak sudjelovati na Sv. Misi i primiti Sv. Pričest, te obaviti pobožnost Presvetom Srcu Isusovom. Sv. Ispovijed može se obaviti i nekoliko dana ranije, nije obavezno na taj dan. Svaki vjernik trebao bi barem jednom u životu obaviti ovu devetnicu, jer svatko tko ju obavi neće umrijeti bez milosti Božje. Sv. Misa je iznimno ovaj petak u 18,00 jer u 19,00 imam vjenčanje. Ispovijed je od 17,30, a pobožnost Presvetom Srcu Isusovom nakon Sv. Mise.

 

 1. Mala Gospa: U subotu je blagdan Rođenja Bl. Dj. Marije – Mala Gospa. Ujedno je i „osmi u mjesecu rujnu“, hodočasnički dan kod Gospe Brze Pomoći. Ovdje kod nas u župi Sv. Misa je u jutro u 8,00. U svetištu Gospe Brze Pomoći Sv. Mise su; u 6,30; 8,30; u 10,30 svečana koju predvodi nadbiskup Đuro Hranić; i poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Zaziv Duha Svetoga: Kako sutra počinje škola, u nedjelju ćemo zazvati Duha Svetoga za početak nove školske godine. Ujedno će biti blagoslov školskih torbi djeci prvog razreda. Stoga pozivam na Sv. Misu u 10,30 svu školsku djecu i nastavnike, da zajedno molimo pomoć i svjetlo Duha Svetoga u ovoj školskoj godini.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Hodočašće u Međugorje: Naša župa od 21. 9. do 23. 9. organizira Hodočašće u Međugorje. Polazak je u petak 21. 9. u 22,00 sata ispred crkve, a povratak je u nedjelju 23. 9. u večernjim satima. Cijena puta i prenoćišta je 280 kn. Postoji mogućnost zajedničke večere u subotu i doručka u nedjelju uz doplatu od 90,00 kn. Kod upisa svatko se treba izjasniti da li želi zajedničke obroke. Prijava je do 10. rujna. Tko želi ići neka se prijavi što prije.

 

 1. Darovatelji za crkvu od početka godine su: Jela Duvnjak, Orka Ević, Branko Perković 7 puta; Kata Martić dva puta, Mario Lovrić, Anica Lukavski, Lucija Kadić, Stipo Lucić, Marinka Cvitković, Gordana Maraljušaj, Anto Miloš dva puta, Josip Miletić, Ivka Jurić, Zoran Jerković, Zdravko Rendulić, Tadija Pranjić, Ana Puclin Ankica Šterk, Marijan Čeović, Nikola Diklić, Marinko Miličević, Mara Lovrić, Anto Jelinić, Kata Kaurinović, Tomislav Kovač.

 

 1. Darovatelji za popravak krova su: Anica Lukavski, Branko Perković, Ružica Marić i Sanja Predmerski

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 9. ponedjeljak          18,30 + Đuro Jovanović

 

 1. 9. utorak                   18,30 + Šimo i Jela Vrdoljak

 

 1. 9.  srijeda                 18,30 + Anto Kaurinović

 

 1. 9.  četvrtak               18,30 + Jerko Begić

 

 1.   9.  petak                 18,00    Za duše u Čistilištu

 

 1.   9.  subota                8,00 + Šimo Jerković i obitelj

 

 1. 9.  nedjelja                 8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Anto Kaurinović

                                       18,30 + Slavko Mišić i obitelji