Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. ožujka 2017.

ŽUPNI OGLASI

 1. KORIZMENA NEDJELJA – Čista
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Fridolin

Utorak:        Sv. Perpetua i Felicita

Srijeda:         Sv. Ivan od Boga

Četvrtak:      Sv. Franciska Rimska

Petak:           Sv. Emilijan – 40 mučenika

Subota:        Sv. Firmin

Nedjelja:      2. KORIZMENA NEDJELJA – Pačista

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured radi redovito u ponedjeljak 17,00 do 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8,30 do 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00; subota od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim i ostale da podmire svoje obveze prema župi, barem do Uskrsa.
 1. Susret hrvatske katoličke mladeži: Pozivam mlade iz naše župe na „Susret hrvatske katoličke mladeži“ u Vukovar 30. 4. Tko želi ići neka se prijavi u župni ured. Cijena karte je 50 kn. Krizmanici bi svi trebali ići na ovo hodočašće.
 1. Župna kateheza: Župna kateheza – vjeronauk je redovito. Idući tjedan na redu su 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. utorak u 16,00; 7. raz. ponedjeljak u 17,00. Druga godina ima susret u nedjelju nakon večernje Sv. Mise. Roditelji, molim vas šaljite djecu redovito na vjeronauk, posebno prvopričesnike i krizmanike.
 1. Inicijativa „40 dana za život“: I ove Korizme Inicijativa „40 dana za život“ pokreće molitvenu akciju pred gradskom bolnicom za očuvanje života. Moli se od 1. 3. do 9. 4. Naša župa moli svaki ponedjeljak od 6,30 do 18,30. Uključite se koji god možete i barem koji sat provedite moleći pred bolnicom. Svi koji se želite uključiti javite se gospođi Veri Vidović i ona će vam dati raspored.
 1. Biblijsko bdijenje: Pokušat ćemo organizirati „Biblijsko bdijenje“, to znači čitanje biblije od početka do kraja. Čita se bez prestanka dan i noć. Čitanje otprilike traje od nedjelje na večer od petka poslije podne. Započeli bismo s čitanjem na 4. Korizmenu nedjelju tj. 26. ožujka nakon večernje Sv. Mise i završili bismo u petak 31. ožujka u poslijepodnevnim satima. Svatko čita po pola sata a onda nastavlja drugi. Ako skupimo dovoljan broj čitača započet ćemo s bdijenjem. Potrebno je 226 čitača. Ako netko uzme više puta onda treba manje. Oni koji ne čitaju mogu doći slušati Božju Riječ. Postavit ću u donjem dijelu crkve ploču sa točnom satnicom pa ćete se moći upisati kada želite čitati. Uključite se svi od djece do starijih. To neka bude Vaša korizmena pokora i duhovna obnova. Umjesto kojekakvih odricanja, odrecimo se malo svoga slobodnog vremena i malo sna i posvetimo čitanju Božje riječi.
 1. „8. u mjesecu ožujku“: U srijedu je „8. u mjesecu“ hodočasnički dan u svetištu Gospe Brze Pomoći. Sv. Mise su prije podne u 6,30; 8,30; 10,30 i 12,00; i poslije podne u 17,00 i 18,30.
 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka biti će prije Sv. Mise u 18,00 Križni put. Srijedom će moliti mladi i djeca a petkom moli župnik sa svečanom asistencijom. Odvojite si vrijeme i nastojte sudjelovati u ovoj lijepoj pobožnosti Muke Isusove.
 1. Kvatre: Ovaj tjedan u rijedu, petak i subotu su proljetne „Kvatre“. Posvećene su pokori i obraćenju. Te dane preporuča se držati nemrs.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1.     3.  ponedjeljak          18,30 + Anica i Franjo Tolić
 1.     3.  utorak                   18,30 + Anka i Marijan Solenko
 1.     3.  srijeda                  18,30 + Radica Hrkać
 1.     3.  četvrtak                18,30 + Ivan Jelavić
 1.   3.  petak                      18,30 + Ilija, Klara i Ruža Vidović
 1.   3.  subota                   18,30 + Mijo i Ljubica Pešorda
 1.   3.  nedjelja                  8,00  Za župljane

                                                 10,30 + Ivica Matić i obitelj

                                                 18,30 + Jozo Barišić