Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. prosinca 2016.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:   Sv. Urban – Vladimir

Utorak:           Sv. Eugen

Srijeda:           Sv. Petar Kanizije

Četvrtak:        Sv. Honorat – Časlav

Petak:             Sv. Ivan Kentijski

Subota:         Badnjak – Adam i Eva

Nedjelja:      ROĐENJE ISUSOVO – BOŽIĆ

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaki dan zornica u 6,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured kroz Došašće radi svaki dan nakon Zornice do 8,00 i od 8,30 – 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00; u subotu od 8,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Do sad je to učinilo 518 obitelji od 1137 koje smo prošle godine blagoslovili.
 1. Čišćenje crkve: Hvala 6. grupi, na redu je 7. grupa. Molio bi da dođete u četvrtak.
 1. Zornice: Još ovaj tjedan je svako jutro u 6,00 Sv. Misa „Zornica“. Pozivam vas na sudjelovanje. Znam da je to žrtva svako jutro ustati rano, ali na taj način pokušajmo se pripraviti za slavlje Božića. Posebno pozivam djecu. Nakon Zornice djecu pozivam u dvoranu na čaj.
 1. Božićna Sv. Ispovijed: Tko se nije stigao ispovjediti jučer može doći svako jutro prije zornice. Ispovijedam od 5,30 svaki dan osim na Badnjak.
 1. Nedjelja Caritasa: Prošle nedjelje bila je nedjelja Caritasa. Skupili smo 2939,10 kn.
 1. Košara dobrote: Ovdje kod ambona nalazi se košara u koju možete staviti svoj dar. Od prikupljenih darova napravit ćemo pakete i podijeliti pred Božić potrebnima u našoj župi. Darove ćemo skupljati do 21. prosinaca.
 1. Pretplata za Glasnik Srca Isusova: Koji želite za iduću godinu petplatiti se na Glasnik Srca Isusova molio bih da to učinite do Nove godine kako biste već u siječnju dobili novi broj.
 1. Kićenje borova: U četvrtak bismo kitili borove i spremali crkvu za Božić. Počeli bismo od 9,30. Molim sve koji ste to do sada radili da se odazovete i ove godine. Pozivam posebno vas mlađe da nam dođete pomoći. Uredili bismo i okoliš crkve pa ponesite grablje i kolica, naravno ako ne zapada snijeg. Ponovno molim ako netko ima bor koji mu smeta neka javi danas ili sutra, ako nitko nema moram ići tražiti kod uzgajivača.
 1. Badnjak: U subotu je Badnjak. U jutro je Sv. Misa Zornica u 6,00. Dječja Polnoćka je u 20,00 i Polnoćka u 00,00 – u ponoć. Taj dan preporuča se držati post.

13. Božić: Ove godine Božić spada u nedjelju. Sv. Mise su u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30. Ako si bio na Polnoćki                to ne znači da na Božić ne moraš ići na S. Misu. Sasvim je normalno i logično Božić slaviti Sv. Misom a onda u krugu            obitelji zajedničkim ručkom. Kakav je to kršćanin koji na Božić ne dođe na Sv. Misu?

14. Nakane Sv. Misa:

 1. 12.  ponedjeljak      6,00 + Ivan, Kata i Jerkan Kovačević
 1. 12.  utorak               6,00    Za duše u Čistilištu
 1. 12.  srijeda              6,00 + MilkA Vuk
 1. 12.  četvrtak             6,00 + Luka i Mara Garić
 1. 12.  petak                6,00 + Stipo i Anica Vukoje i obitelj
 1. 12.  subota               6,00 + Marko Lovrić i Jure i Ana Tunjić

20,00 + Ivan Nikolić

24,00    Na nakanu

 1.   12.  nedjelja           8,00  Za župljane

10,30 + Josip Svrakačić

                                             18,30 + Stipo i Eva Jurišić