Župni oglasi

objavljeno u: Informacije | 0
 1. listopada 2016.

ŽUPNI OGLASI

 1. NEDJELJA KROZ GODINU
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Danijel

Utorak:              Sv. Ivan XXIII, papa

Srijeda:              Sv. Serafin

Četvrtak:            Sv. Eduard

Petak:                  Sv. Kalist, papa

Subota:               Sv. Terezija Avilska

Nedjelja:           29. NEDJELJA KOZ GODINU

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaki dan u 18,30, osim u srijedu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured radi redovito: Ponedjeljak od 17,00 – 18,00: utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8,30 – 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00; u subotu od 8,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.
 1. Čišćenje crkve: Hvala 4. grupi, idući tjedan na redu je 5. grupa. Hvala i ženama koje su pomogle okititi crkvu za današnje slavlje.
 1. Zborvi: Dječji zbor ima probu svake subote u 14,00. sati. Odrasli imaju probu srijedom nakon večernje sv. Mise. Svi koji imate barem malo sluha a još više dobre voje priključite se boru i svojim pjevanjem uljepšajte naše Sv. Mise.
 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. – 7. razreda koji žele biti ministranti da se prijave župniku. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi do svećenika u slavljenju Sv. Mise i sakramenata. Bez ministranata liturgija je manjkava, a svečana liturgija nije moguća. Zato, dječaci koji želite služiti Gospodinu, prijavite se. Priprava traje do blagdana v. Ivana Bosca 31. siječnja, kada ćete dobiti odijela i postati pravi ministranti.
 1. Devet „nedjelja milosrđa“: U ovoj jubilejskoj godini milosrđa želimo uistinu živjeti milost jubilejske godine. Zato ćemo kroz devet nedjelja, prije svetkovine Krista Kralja kada završava ova jubilarna godina milosrđa, svake nedjelje prije jutarnje i večernje Sv. Mise moliti posebne molitve i pobožnost Božjem Milosrđu. Želja mi je da se svake nedjelje okupe pojedine skupine vjernika i da zajedno molim za njih. U nedjelju na večernju Sv. Misu pozivam sve mlade bračne parove do 5. godina braka. Molit ćemo posebno za njih i s njima.
 1. Župna kateheza: Ovaj tjedan župna kateheza za 2. 3. 4. 6. i 8. razred. Raspored je ovaj: 2. raz. srijeda u 16,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. utorak u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. ponedjeljak u 15,00. Krizmanici 1. i 2. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.
 1. Listopadske pobožnosti: Kroz cijeli mjesec listopad je listopadska pobožnost u čast Majci Božjoj. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krunica i Litanije s pripadajućim molitvama a zatim je Sv. Misa sa časoslovom. Nađimo kroz ovaj mjesec barem koji dan i dođimo moliti zagovor naše Nebeske Majke Marije. Jedino ovaj tjedan listopadska pobožnost je u ponedjeljak i subotu prije jutarnje Sv. Mise.
 1. Hodočašće Sv. Leopoldu: Zaštitnicima ove godine Milosrđa papa Franjo proglasio je Sv. Padra Pia iz Pietrelcine i Sv. Leopolda Mandića. U našem gradu nalazi se župa posvećena Sv. Leopldu Mandiću, pa u ovoj godini svaka župa našega grada hodočasti jedan dan u njegovu župu. Naš dan hodočašća je srijeda 12. listopada. Tko želi ići pješice neka dođe ovdje pred crkvu u 16,00. Tada ćemo krenuti prema Mikrorajonu. Tamo je u 17,30 Sv. Krunica a u 18,00 Sv. Misa. Pokušajmo u što većem broju kao župa okupiti se toga dana ko Sv. Leopolda i moliti njegov zagovor. Zato je taj dan kod nas u župi Sv. Misa u jutro u ,30. Na večer nema Sv. Mise.
 1. „40 dana za život“: Još traje molitvena inicijativa „40 dana za život“ gdje se moli ispred bolnice za očuvanje života a protiv pobačaja. Naša župa moli ponedjeljkom. Tko se želi priključiti neka se javi teti Veri Vidović. Tko ne može ići moliti može taj dan postiti na tu nakanu. Uključimo se u ovu akciju.
 1. Blagoslov kamena temeljca: U subotu 15. listopada u 16,00 sati na Hebeangu biti će blagoslov kamena temeljca za novu župnu crkvu.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1. 10.  ponedjeljak      18,30 + Jozo i Marta Majić
 1. 10.  utorak               18,30 + Jozo i Lucija Vukoje
 1. 10.  srijeda                 7,30 + Kata, Ivo i Mario Rašić
 1. 10.  četvrtak             18,30 + Pejo, Anica i Marko Tomić
 1. 10.  petak                  18,30 + Ivan Dugandžić i obitelj
 1. 10.  subota                18,30 + Alojzije Rubil
 1. 10.  nedjelja               8,00  Za župljane

10,30 + Ana Ivić

18,30  Za duše u Čistilištu