Župi oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. srpnja 2016.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Ignacije Lojola

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

          Ponedjeljak: Sv. Alfonz Liguori

Utorak:        Gospa od Anđela – Porciunkula

Srijeda:         Bl. Augustin Kažotić

Četvrtak:      Sv. Ivan Vianney – Arški župnik

Petak:           Gospa Snježna

Subota:        Preobraženje Gospodinovo

Nedjelja:      19. NEDJELJA KOZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaki dan u 18,30, u subotu u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak 17,00 – 18,00. Ostale dane od 8,30 – 10,30 i poslije podne od 16,00 – 18,00; subota od 8,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Čišćenje crkve: Hvala 1. grupi, idući tjedan na redu je 2. grupa.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Ponovno pozivam i na hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“ od 11. do 17. rujna. Cijena punog pansiona i puta je 2100. Moguće je platiti u više rata. Prijava je do 1. kolovoza. Kod prijave uplaćuje se I rata od 500 kn. Tko planira ići neka se prijavi što prije.

 

 1. Cvijeće: Mnogi od Vas imate oko kuće cvijeća. Molio bih da pekom navečer ili subotom u jutro donesete da se nakiti crkva kako ne bismo morali kupovati.

 

 1. Gospa Snježna: U petak je Gospa Snježna i dan domovinske zahvalnosti. Sv. Misa je redovito u 18,30. Dođimo na Sv. Misu i molimo za našu domovinu.

 

 1. Hodočašće Gospi Kloštarskoj: Druge nedjelje to jest 14. kolovoza uoči Velike Gospe hodočastit ćemo u Slavonski Kobaš Gospi Kloštarskoj. Mnogi od vas sigurno se sjećate da su vaši stari sve tamo od Doboja, Foče, Plahana pa s druge srane od Prnjavora sve do Banja Luke hodočastili u Kloštar za Veliku Gospu. A s ove strane Save tamo od nove Gradiške pa ovamo do Broda sve je to išlo i Kloštar. Pozivam vas ove godine da zajedno hodočastimo u ovo staro svetište Gospi Kloštarskoj. Ovo je jedno od najstarijih svetišta u Hrvatskoj, spominje se već 1179. godine. Polazak autobusa ispred crkve je u nedjelju 14. 8. u 16,30. Cijena za odrasle je 20 kn. Za djecu i mlade je besplatno. Svi koji mislite ići trebate se javiti u župni ured do 10. kolovoza da mogu naručiti autobus. U svetištu program počima u 17,00, prilika za Sv. Ispovijed i pobožnost Majci Božjoj. Sv. Misa je u 19,00, a iza Sv. Mise procesija sa svijećama. Sv. Misu i procesiju predvodi požeški biskup mons. Antun Škvorčević. Nemojte se izgovarati na ovo ili ono nego odazovimo se i pohitimo u zagrljaj naše Nebeske Majke Marije Gospe Kloštarske.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1. 8.  ponedjeljak        18,30 + Pavao i Kata Beljan
 1. 8.  utorak                 18,30 + Ana i Blaž Dolovčak
 1. 8.  srijeda                18,30 + Vesna Pivaš
 1. 8.  četvrtak               18,30 + Anđelka Kučinić
 1. 8.  petak                  18,30 + Milka Oreč
 1. 8.  subota                   7,30 + Stjepan Matanović
 2. 8.  nedjelja                 8,00    Za župljane

10,30 + Manda Lukač

18,30  Za poginule branitelje

Robert Vidović

Goran Barišić

Krešo Babić

Ivica Babić

Zoran Matković