Župni oglasi

objavljeno u: Informacije | 0
 1. srpnja 2016.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

          Ponedjeljak: Sv. Jakov apostol

Utorak:        Sv. Joakim i Ana, roditelji Bl. Dj. Marije

Srijeda:         Sv. Kliment Ohridski

Četvrtak:      Sv. Viktor I, papa

Petak:            Sv. Marta

Subota:        Sv. Ptar Krizolog

Nedjelja:      18. NEDJELJA KOZ GODINU – Sv. Ignacije Lojola

 

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je u ponedjeljak i u subotu u jutro u 7,30, a ostale dane navečer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi redovito, jedino u ponedjeljak ne radi. Ostale dane od 8,30 – 10,30 i poslije podne od 16,00 – 18,00; subota od 8,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Čišćenje crkve: Hvala 8. grupi, idući tjedan na redu je 1. grupa.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Ponovno pozivam i na hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“ od 11. do 17. rujna. Cijena punog pansiona i puta je 2100. Moguće je platiti u više rata. Prijava je do 1. kolovoza. Kod prijave uplaćuje se I rata od 500 kn. Tko planira ići neka se prijavi što prije.

 

 1. Cvijeće: Mnogi od Vas imate oko kuće cvijeća. Molio bih da pekom navečer ili subotom u jutro donesete da se nakiti crkva kako ne bismo morali kupovati.

 

 1. Dolično odjevanje: U svakom uređenom i kulturnom društvu postoje pravila lijepog ponašanja. U ta pravila spada i pravilo odijevanja. Svima je poznato da za svaku priliku postoji i prikladna odjeća. Znamo kako ćemo se obući za odlazak u kazalište, kako se obući za odlazak na sprovod, samo izgleda neznamo kako se obući za dolazak na Sv. Misu. Vrlo je neprimjereno kada dolazimo na Sv. Misu razgolićeni kao da idemo na plažu. Znam da je vruće, ali molim Vas da povedete računa o pristojnom odijevanju. Vrlo ružno je kada žena dođe na S. Misu u haljini bez rukava ili samo u nekoj majci na „bretele“. Treba imati barem kratke rukave. Ili kad odrastao muškarac dođe u kratkim hlačama. Zapamtimo, Crkva nije plaža i povedimo o tome računa. Posebno se ovo odnosi na slavlje vjenčanja. Mnogi dođu polugoli, od mladenke preko kume, pa do ostalih. Molim vas da vodite računa o svetosti prostora gdje se nalazite.

 

 1. Sv. Ana: U utorak je blagdan roditelja Bl. Dj. Marije Sv. Joakim i Ana. U kapeli u Tvrđavi program počima u 19,30, a zatim je Sv. Misa.

 

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 7.  ponedjeljak         7,30 + Ilija Žilić

 

 1. 7.  utorak               18,30 + Ana i Ilija Pezer

 

 1. 7.  srijeda              18,30 + Pejo, IvA i Anđa Bošnjak

 

 1. 7.  četvrtak             18,30 + Anto Ćosić

 

 1. 7.  petak                18,30 + Franjo Puclin

 

 1. 7.  subota                 7,30 + Marko, Pejo i Anica Tomić

 

 1. 7.  nedjelja               8,00    Za župljane

10,30 + Dragan Perković

18,30 + Marko Zubak i obitelj